Denver se sapleo na startu plej-ofa, Sparsi vode 1:0!

> 10:30

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su na startu plej-ofa od San Antonio Sparsa sa 101:96.

Mercedes dominantan, Hamilton pobedio na jubilarnoj hiljaditoj trci!

Srpski košarkaš Nikola Jokić postao je tek četvrti košarkaš u istoriji NBA, koji je u prvoj utakmicu u plej-ofu ostvario tripl-dabl. Jokić je na terenu proveo 36 minuta, a meč je završio sa učinkom od 10 poena (4/9), 14 skokova i 14 asistencija.

Tragičar meča je Džamal Mari, koji je na sedam sekundi promašio dvojku za vođstvo, a potom je posle pogotka Oldridža (99:96) izgubio loptu i faulirao Vajta koji je postavio konačan rezultat.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Demar Derozan sa 18 poena, 12 skokova i šest asitencija, Vajt je postigao 16, dok su po 15 imali Forbs i Oldridž. Kod Nagetsa Heris je postigao 20, Mari 17 (8/24), Barton 15 (6/15) i Milsap 12.

Utakmica je otvorena u nešto sporijem ritmu, što je i očekivano jer su Nagetsi neiskusni i zbog toga su ušli nervozno.

Tokom prve deonice sve je zavisilo od Jokića u igri ekipe iz Kolorada, pošto je za devet minuta imao četiri poena, pet skokova i četiri asistencija. Denver se mučio kada je Nikola izašao iz igre, Sparsi su to iskoristili i otišli na +5, 20:25.

Iskusni San Antonio mnogo bolje otvorio je drugu četvrtinu i razlika je brzo bila dvocifrena. U ovim trenucima veoma dobro za Sparse igrali su Derozan i Gej. Ekipa Majka Malouna uspela je da se vrati preko Herisa i Marija, koje je Jokić snadbevao s loptama.

Na poluvremenu rezultat je bio 59:51 za Sparse, a Jokić je imao učinak od četiri poena, sedam skokova i čak devet, od ukupno 14 asistencija koliko je imao Denver u prvom periodu igre.

Nagetsi su dosta bolje zaigrali odbranu u trećoj deonici, što se videlo i na semaforu. Međutim, mučili su se i dalje u napadu, pa tako njihova sjajna odbrana nije uspela da izvuče ono najbolje.

Dobili su treću deonicu sa 17:13, ali je utisak da su mogli da preokrenu tok meča. Tokom poslednje deonice igralo se koš za koš i ušlo se u neizvesnu završnicu. Košem Marija Denver je smanjio na samo -1, 96:97.

Ipak, nije bilo raspoloženog igrača u sastavu Nagetsa. Jokić je na 50 sekundi izgubio loptu, potom je San Antonio odigrao dug napad i nije uspeo da poentira. Na 13 sekundi do kraja Maloun je pozvao tajm-aut za poslednju šansu.

Lopta je išla u ruke Marija, ovaj je imao otvoren pogled ka košu, ali je promašio i lopta je ušla u ruke Oldridža. Centar Sparsa pogodio je oba bacanja na sedam sekundi do kraja meča. Mari je ponovo uzeo loptu, ali je ovoga puta izgubio i tu je meč rešen.

Šteta za Nagetse, ali kada se pogleda igra nisu ni zaslužili da pobede na ovoj utakmici. Jokić je bio dosta pasivan (samo devet šuteva) i moraće da bude agresivniji u narednim utakmicama.

Naredni meč igra se u noći između utorka i srede u tri ujutru.

Kriza udara Olimpijakos? Tupan otišao zbog dugovanja!

Naingolan otvoreno o svemu, o Monćiju, Ikardiju, burnom životu: "Da nije došao Monći, verovatni nikad ne bih napustio Romu"