Hrvati se izvukli, remi u Beogradu!

> 20:08

Rukometaši Srbije su u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo odigrali nerešeno (25:25) protiv Hrvatske u beogradskoj "Štark areni".

Partizanu se zbog 6:0 oduzimaju bodovi?

U meču punom preokreta viđena je drama u završnici, a na kraju i verovatno zaslužena podela bodova. Srbija je u poslednji minut ušla sa golom prednosti, ali nije uspela da realizuje poslednji napad i dođe do trijumfa i sva tri boda.

Srbija je stegnuto ušla u meč i nije uspevala da dođe do svoje igre u prvih desetak minuta meča, a Hrvatska je povela sa 5:2, a našima je bilo potrebno čak 8 minuta da dođu do prvog pogotka.

Ipak, kako je vreme odmicalo, tako je i igra "orlova" bila bolja, a nedugo zatim se došlo do egala i izjednačenja od 11:11.

Dejan Milosavljev je bio odličan na golu tokom prvog poluvremena, ali je na drugoj strani briljirao Duvnjak koji je predvodio listu strelaca tokom cele utakmice.

Već do kraja prvih 30 minuta igre izabranici Lina Červara su videli da ova ekipa Srbije nije onog kvaliteta sa Svetskog prvenstva ranije ove godine. Peruničićev sastav je igrao dosta brže i odlučnije, a samim tim se na poluvreme otišlo u egalu – 13:13.

Drugo poluvreme je krenulo istim tokom kojim se prvo završilo. Srbija je bila objektivno bolji rival u Beogradu i to je rezultovalo preokretom i prvim vođstvom "orlova" na meču.

Naši rukometaši su uspeli čak i da dođu do +2, a zatim i fenomenalne prilike da odu na +3 i možda čak i prelome duel. Ipak, Vorkapić i Nemanja Ilić su promašili "zicere". Hrvati to nisu uspeli odmah da kazne, ali jesu nekoliko minuta kasnije, kada su izjednačili na 20:20.

U poslendjih deset minuta ušlo se u potpunom egalu – bilo je nerešeno, zatim je Srbija povela, da bi se Hrvati za nepun minut vratili u vođstvo, a onda im u istom maniru odgovorio Vanja Ilić.

Poslednji minut bio je prepun neizvesnosti. Srbija je imala osugiran bod jer je u isti ušla sa golom prednosti, ali je Lino Červar iskoristio tajm-aut, nacrtao dobru akciju i uspeo da gostima omogući sigurnu poziciju za izjednačenje.

Na satu je ostalo još malo vremena, dovoljno za akciju, ali je ona odrađena katastrofalno i uopšte ne kako ju je Peruničić zamislio. Kukić je šutirao iz loše pozicije, pa su bodovi ostali podeljeni, uz konačnih 25:25.

Revanš meč, koji će se odigrati u okviru petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, na programu je u nedelju u Zadru.

Kosta ga preterao - Zbog vređanja majke suspenzija do kraja sezone!

Fulam ispada a Mitrović među najvrednijim igračima u Premijer ligi!