LE: Ajntraht se sapleo u Lisabonu, Jović ponovo pogodio (VIDEO)

> 23:18

U prvim utakmicama četvrtfinala Lige Evrope bilo je mnogo uzbuđenja i golova, pobede su ostvarili Benfika, Arsenal, Čelsi i Valensija.

Tipsarević među osam najboljih u Hjustonu!

Najviše pažnje privlačili su okršaji Benfike i Ajntrahta u Lisabonu, te Arsenala i Napolija u Londonu. U fokusu su bili i srpski fudbaleri, a Luka Jović je nastavio golgetersku seriju.

Naš centarfor je prava senzacija evropskog fudbala, a to je potvrdio još jednim golom u Ligi Evrope (osmim, odnosno 25. u svim takmičenjima) u 40. minutu.

Benfika je imala igrača više punih 70 minuta i to je pretvorila u pobedu protiv Ajntrahta od 4:2. Imaće tako lider portugalske Superlige prednost pred gostovanje za sedam dana u Nemačkoj, ali još je sve otvoreno.

Takođe, Arsenal je ostvario odličan rezultat pred revanš u Italiji, a izabranici Unaja Emerija su sav posao oko pobede od 2:0 završili u prvom poluvremenu. Na asistenciju Mejtlanda-Najlsa, vodeći gol je postigao Aron Remzi. Autogolom Kulibalija, Arsenal je stigao do lake pobede na svom terenu.

Čelsi je stigao do pobede u Pragu tek u završnici. Izabranici Maurisija Sarija nisu igrali dobro ali im je Markos Alonso u 86. ipak doneo pobedu - 1:0.

A u španskom derbiju, slavila je Valensija na gostovanju protiv Viljareala sa 3:1. Gosti su stigli do prednosti preko Gonsala Guedeša u šestom minutu. Trideset minuta kasnije, Kasorla iz jedanaesterca donosi izjednačenje svom timu - 1:1.

Kada se činilo da će tako i ostati, Valensija je u dva poteza u završnici stavila tačku na ovaj meč. Prvo je Danijel Vas u 90. minutu postigao gol za 2:1, da bi Gonzalo Guedeš, svojim drugim golom na meču u 93. minutu, doneo bitnu pobedu svom timu od 3:1.

Partizanu se zbog 6:0 oduzimaju bodovi?