Miroslava Najdanovski i Boris Stojanović završili nastup u sprinterskim disciplinama na Svetskom prvenstvu u Dohi u kvalifikacijama

Plivači iz Srbije ostali bez polufinala!

> 09:49

Miroslava Najdanovski nije uspela da se dokopa mesta u polufinalu na Svetskom šampionatu u malim bazenima u Dohi.

Ona je u trci na 100 metara slobodnim stilom ostvarila rezultat 54,77 sekundi i zauzela 34. mesto. Srpska plivačica imala je 2,33 sekunde slabiji rezultat od Šveđanke Sare Stjostrom, koja je bila najbrža u kvalifikacijama (52,44).

Bez plasmana među 16 najboljih ostao je i drugi predstavnik Srbije drugog dana takmičenja u Dohi Boris Stojanović. On je u disciplini 50 metara slobodnim stilom završio trku u vremenu 21,86 sekundi i zauzeo ukupno 25. mesto među 178 prijavljenih takmičara.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama imao je Brazilac Sezar Sijelo Filjo, aktuelni svetski šampion - 21,00 sekundi.