Podno Vezuva pala Đenova, Bolonja odolela u večnom gradu

Napoli na -2 od Juventusa, novi kiks Lacija u Rimu

> 23:51

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras na svom terenu Đenovu 1:0, u utakmici 29. kola italijanskog prvenstva i vratili se na dva boda zaostatka za vodećim Juventusom. Pobedu Napoliju doneo je Raul Albiol u 72. minutu.

Još jedan meč za istoriju na Bernabeu

Napoli je prekinuo niz od dve utakmice bez pobede i drugi je na tabeli sa 73 boda, dva manje od prvoplasiranog Juventusa, koji je sinoć odigrao 0:0 sa Spalom. Đenova je pretrpela treći uzastopni poraz, ukupno 14. u prvenstvu, i 13. je na tabeli sa 30 bodova.

Lacio i Bolonja odigrali su u Rimu nerešeno 1:1. Bolonja je povela u trećem minutu golom Simonea Verdija, a izjednačio je Lukas Leiva u 16. minutu.

Lacio je bez pobede u poslednje tri utakmice, a posle drugog uzastopnog remija zauzima peto mesto na tabeli sa 54 boda. Bolonja, koja je u poslednja tri meča osvojila bod, zauzima 11. mesto sa 34 boda.