Kolo pre kraja u Seriji A poznat novi stari šampion

Juventus na Olimpiku osvojio i sedmu uzastopnu titulu, Napoli ostao u suzama

> 23:36

Fudbaleri Juventusa osvojili su večeras titulu prvaka Italije, pošto su u pretposlednjem kolu Serije A odigrali 0:0 sa Romom.  Juventusu je pred ovo kolo bio dovoljan bod da obezbedi titulu, što je "stara dama" i uradila u Rimu i tako osigurala sedmu uzastopnu titulu šampiona države, a ukupno 34.

Meč za anale u Valensiji, Barselona doživela prvi prvenstveni poraz od 2017

Ekipa iz Torina je osvojila 92. bod, odnosno sada ima nedostižna četiri boda više u odnosu na Napoli. Roma je treća sa 74 osvojena boda.  Juventus u poslednjem kolu dočekuje Veronu, dok Roma gostuje Sasuolu.

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras u gostima Sampdoriju 2:0 golovima Arkadijuša Milika i Raula Albiola, ali im taj trijumf mnogo značio. Sampdorija, kolo pre kraja šampionata, ima 54 boda na devetom mestu. Napoli za kraj sezone igra protiv Krotonea na svom terenu, dok Sampdorija ide u goste SPAL.

Fudbaleri Atalante i Milana odigrali su danas nerešeno 1:1 u utakmici 37. kola Premijer lige. Milan je, kolo pre kraja šampionata, šesti na tabeli sa 61 bodom, dok je Atalanta sedma sa bodom manje.

Ekipa Milana povela je u 60. minutu golom Franka Kesija, a izjednačenje i bod Atalanti doneo je Andrea Masijelo u 91. minutu. Oba tima su utakmicu završila sa po desetoricom igrača na terenu, pošto su isključeni Rafael Toloj u redovima Atalante i Rikardo Montolivo na drugoj strani.

Fudbaleri Milana u poslednjem kolu dočekuju Fiorentinu, dok Atalanta gostuje Kaljariju.