Premijer liga: Everton ubedljiv protiv Jokana, Arsenal u seriji!

> 18:08

Arsenal je vezo četvrti trijumf u ligi, ovoga puta savladan Votford. Fulam Slaviše Jokanovića doživeo ubedljiv poraz.

Bundesliga: Šalke probio led, Lajpcig slavio u derbiju!

Sedmo kolo Premijer lige nam je donelo dosta uzbuđenja. Arsenal je za samo pet minuta igre rešio pitanje pobednika. Nakon što je tokom čitavog meča Votford bio bolji, autogolom Katkarta u 81. Pa potom i golom Ozila na asistenciju Lakazeta u 83.

“Tobdžije“ su savladale Votford koji je ovim poraom pao na šesto mesto Premijer lige nakon sjajnog starta sezone, sada imaju 13 bodova. Arsenal je s’druge strane nakon nešto lošijeg starta došao do petog vezanog trijumfa i imaju 15 bodova.

Everton je na “Gudisonu“ dočekao Fulam i ubedljivo ga savladao sa 3:0. U prvom poluvremen nije bilo golova ali zato u nastavku malo uzbuđenja. U 51. Minutu Odoi pravi prekršaj u svom kaznenom prostoru, međutim Sigurdson ne uspeva da iskoristi penal.

Ipak samo nekoliko minuta kasnije, Islanđanin ispravlja grešku i donosi svojoj ekipi prednost od 1:0. Desed minuta kasnije Tosun povećava na 2.0, da bi konačnih 3:0 postavio najbolji igrač na utakmici, Gilfi Sigurdson.

Mitrović je za Fulam odigrao svih 90 minuta, ali nije uspeo da postigne gol.

Interesantno, na svim utakmicama, izuzev prve između Vest Hema i Mančester junajteda, smo videli golove na svakoj utakmici ali je samo po jedna ekipa postizala pogodak i bila uspešna.