Bundesliga: Šalke probio led, Lajpcig slavio u derbiju!

> 17:45

Fudbaleri Šalkea ostvarili su prvi trijumf u ovoj sezoni Bundeslige u meču šestog kola protiv Majnca i tako došli do prvih bodova.

Roma vlada Rimom - Bomba Kolarova (VIDEO)

Šalke za koji igra srpski internacionalac Matija Nastasić slavio je minimalnim rezultatom 1:0 golom Šofa u prvom poluvremenu.

Šof je sjajno skočio posle centaršuta Konopljanke u 11. minutu i glavom pogodio mrežu gostiju za prva tri boda ove sezone.

Šalke više nije poslednji na tabeli pošto je trijumfom prestigao Hanover i trenutno je 17. na tabeli Bundeslige.

A Ajntraht iz Frankfurta za koji igraju Luka Jović, Filip Kostić i Mijat Gaćinović je pao u zonu ispadanja posle pobede Štutgarta nad Verderom iz Bremena 2:1.

Miloš Veljković je odigrao samo do 36. minuta za Verder i tada je dobio drugi žuti karton i isključen je iz igre. U tom trenutku Verder se već suočavao sa zaostatkom posle gola Anastasiosa Donisa iz 19. minuta.

I tako oslabljen, Verder uspeva da izjednači u 68. minutu posle katastrofalne greške golmana Štutgarta Zilera koji je promašio povratnu loptu iz auta i pustio je u svoju mrežu za 1:1.

Pobedu za Štutgart obezbeđuje Gonsalo Kastro u 75. minutu posle kontre "Švaba" i efektnog šuta u donji ugao gola koji je branio Pavlenka.

Štutgart je pobedom istisnuo Ajntraht na 16. mesto i popeo se do 15. sa pet bodova, dok je Verder petoplasiran sa 11 bodoova.