UŽIVO: Fener vodi na poluvremenu

> 20:53

Fenerbahče je dobro otvorio ovaj duel.

Zidan: Spremni smo!

Brzo su postigli pet poena i poveli 5:0. Dončić je prvih 6 poena dao za svoju ekipu i pokazao da se nije uplašio ove utakmice i da je spreman. U prvih pet minuta je dobro funkcionisala unutrašnja linija Fenera ali su se prvi problemi javili nakon samo minut i po kada je Veseli napravio dva brza faula, pa potom i Ahmet Duverioglu koji je odlično počeo utakmice (8 poena), takođe je napravio dva penala sredinom prvog perioda.

Real je konsolidovao svoje redove i serijom 7-0 prvi put prešao u vođstvo i finiširao prvu četvrtinu rezultatom 21:17.

Real je drugu četvrtinu otvorio serijom 4-0 i povećao prednost. Nakon tajm-auta Željka Obradovića, Nikolo Meli je vezao 7 ekspresnih poena i vratio Fener na jedan posed lopte. Real je počeo da greši i nisu iskoristili dva napada što su kaznili Veseli i Meli. Dončić se vratio u igru sredinom druge četvrtine ali je već u prvom napadu napravio faul u napadu. Interesantno je da je Pablo Laso u prvih 15 minuta rotirao svih 12 igrača dok na drugoj strani, interesantno Naneli nije ulazio u igru.

Do kraja drugog perioda videli smo rovovsku borbu, onakvu kakvu samo finale može da priredi. Na minut pre kraja prvih 20 minuta, Vred Vonamejker je sa penala vratio minimalnu prednost Feneru. Onda nakon toga ide trojka Kerola, pa Slukasa na drugoj strani. Real je potom nije realizovao napad kao ni Fener tako da je prvih 20 minuta pripalo braniocu titule.

Veoma teška utakmica, sa dosta kontakta, sudije dosta puštaju i gledamo pravo finale.

Najefikasniji u prvih 20 minuta je Nikolo Meli sa 11 poena, Duverioglu je dodao 8. Na drugoj strani Dončić je dao 6 poena, po 4 Ljulj, Kerol i Fernandez.

Sve se svodi na jednu utakmicu - Željko ili Kralj?

NEVEROVATNA UTAKMICA - Žalgiris dobio za treće mesto!