Košarkaši Olimpije pobedili su Budućnost na svom terenu sa 77:66 u 22. kolu regionalne ABA lige i sada imaju skor 12-10 na petoj poziciji na tabeli

Olimpija obezbedila Zvezdi prvo mesto!

> 22:12

Podgoričani su drugi sa 16 pobeda i šest poraza.

Zahvaljujući pobedi Ljubljančana Crvena zvezda je i teoretski osigurala prvo mesto na kraju regularnog dela – crveno-beli svoj meč 22. runde igraju u ponedeljak od 20.30 sa Cedevitom.

Olimpija je sredinom druge četvrtine prvi put stekla devet poena prednosti – domaći su igrali disciplinovano, imali su pravi protok lopte u napadu i sve vreme su vodili.

Početkom drugog poluvremena ’Zmajčeki’ su stekli dvocifreni višak, a krajem trećeg perioda bilo je i +13 (59:46). Usledio je poslednji kontraudar Budućnosti i posle pet uzastopnih poena Rejnoldsa gosti su prišli na pet poena zaostatka (65:60).

Odmah posle tajm auta Nikolov je postigao veoma važnu trojku, a zatim je isti igrač posle ofanzivnog skoka pogodio oba penala i time je meč prelomljen na nešto više od tri minuta do kraja.