Košarkaši Igokee pobedili su MZT u Skoplju sa 80:76 u okviru 22. kola ABA lige i tako došli do sedmog trijumfa ove sezone

ABA LIGA: Igokea gubila 14 razlike pa pobedila MZT!

> 20:27

Aleksandrovčani su trijumf ostvarili posle velikog preokreta, pošto je domaći tim pred preko 1.000 gledalaca u drugoj četvrtini imao i dvocifrenu prednost.

Izabranici Željka Lukajića su se probudili u drugoj polovini utakmice, treći period su dobili sa 24:7, a iako je MZT tokom poslednjih deset minuta jurio zaostatak, na kraju nije mogao da ga stigne.

Igokea je u poslednji minut utakmice ušla sa sedam poena prednosti, ali je domaći tim preko Mladenovskog i Simonovskog prišao na minus tri (79:76), da bi Heslip sa slobodnih bacanja posle faula Cvetkovića rešio pitanje pobednika.

Najbolji u timu Igokee bio je Čakarević sa 18 poena i četiri ssitencije, Heslip je dodao 16 poena, a Bunić 13.

Kod poraženog tima, Lučić je imao 17 poena i sedam skokova, Cvetković je meč završio sa 13 poena, a Šehović sa 12, uz šest skokova i pet asistencija.

Posle sedmog trijumfa, Igokea je ostala na 12. poziciji ABA lige, dok je MZT i dalje na pretposlednjem mestu sa skorom 6/16.

Igokea u naredom kolu, 28. debruara, gostuje Levskom, dok MZT dan kasnije dočekuje Olimpiju.