Hrvatska je nasledila Srbiju na svetskom tronu. U finalu Svetskog prvenstva u Budimpešti, "barakude" su slavile protiv domaćina Mađarske - 8:6 (4:0, 0:2, 2:2, 2:2).

Hrvatska osvojila Svetsko prvenstvo! Sukno potopio snove Mađara!

> 22:07

Izabranici Ivice Tucka furiozno su počeli, vodili su 4:0 već posle osam minuta, a onda su stali. Domaćini nošeni hukom sa tribina uspeli su tri minuta pre kraja treće čertvrtine da izjednače. Međutim, Hrvati nisi psihološki pali, uspeli su u naredna dva napada da postignu pogodak, a oba puta je bio precizan leboruki bombarder Garsija.

Briljirao je na golu Marko Bijač, koji je u poslednjpj četvrtini činio čuda na golu "barakuda". Kada je Sandro Sukno, četiri minuta pre kraja, postigao gol za 7:4, činilo se da je sve gotovo, ali... Domaćin postiže dva pogotka za minut i po, ali onda je kapiten "barakuda" Sandro Sukno novim pogotkom rešio pitanje pobednika, dva minuta pre kraja.

Treće mesto osvojili su naši Delfini koji su danas popodne savladali Grču rezultatom 11:8.