Krajinović u trećem kolu!

> 11:24

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u treće kolo Australijan opena.

Đirona šokirala Atletiko i Madriđane izbacila iz Kupa!

Krajinović je nakon velikog preokreta u prvoj rundi protiv Marka Čekinata sa 0-2 na 3-2, u drugoj je bio maksimalan protiv Rusa Jevgenija Danskojsa sa 3-0, po setovima 6:4, 7:6 (8), 7:6 (2).

Srpski teniser će u šesnaestini finala "Ozi opena" igrati protiv Hrvata Borne Ćorića, koji je takođe sa 3-0 savladao Mađara Martona Fučoviča.

Krajinović je odigrao besprekoran prvi set u kojem već u trećem gemu stiže prednost iskoristivši drugu brejk šansu, koju odmah kapitalizuje u 3:1.

Servirao je sigurno ne dozvolivši rivalu da mu ugrozi servis u nastavku seta, koji rešava u svoju koristi posle pola sata igre.

Već u drugom je Srbin imao mnogo više problema, pre svega zbog oscilacija u svojoj igri, ali i agresivnijeg pristupa rivala.

Obojica su spasavala brejk lopte u prva dva gema, da bi Krajinović nakon što je spasao novu u četvrtom, oduzeo servis Rusu.

Međutim, Donskoj uspeva da uzvrati za 4:4, a nakon što su obojica napravila još po jedan brejk, usledio je taj-brejk.

Usledila je serija mini-brejkova, Krajinović preokreće 2:4 i 3:5, spasava jednu set loptu, potom propušta dve, ali mu je treća bila srećna.

Rus kreće agresivno u treći set, Krajinović spasava nove dve brejk lopte, a onda oduzima servis rivalu pa potvrđuje brejk za 4:1.

Dolazi Srbin u priliku da novim brejkom sve reši, ali propušta priliku za 5:1, a Donskoj ohrabren odbranjenim gemom napada servis Krajinovića i iz četvrte prilike vraća brejk.

Usledio je novi taj-brejk u kojem je Krajinović odigrao perfektno i sa dva mini-brejka stavio tačku na pobedu.

Plaza digao Simonovića iz pepela!

Arnautović na slatkim mukama - Kina ili Totenhem?

Dortmund više neće prodavati igrače Bajernu!

Peruničić: Došli smo da odigramo ceo turnir, da li to bio glavni ili utešni krug!