RUSIJA GAZI!

> 21:53

Blickring Rusije . u 15 minutu su postigli tri gola.

RUSIJA - EGIPAT (SASTAVI)

Rusija je osvojila nova tri boda. Ovog puta pobeđena je reprezentacija Egipta sa 3:1. Golove za domaćina postigli su Fahti(autogol), Čerišev i Dzjuba, dok je počasni pogodak za Egipad delo Muhameda Salaha.

Prvu priliku imao je Trezege. Igrao se 15 minut kada je krilni igrač Egipta lepo šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je njegov šut prošao tik pored stative.

Egipat je ponovo zapretio u 34. minutu utakmice. Lopta je bila upućena ka Salahu, ali je Žirkov odlično reagovao i loptu poslao van granica igrališta.

Iako je Egipat bio bliži golu u prvom poluvremenu u nastavku smo videli sasvim drugu priču. Naime, samo što je krenulo drugo poluvreme i Rusija je stigla do vođstva. Fahti je postigao auto-gol u pokušaju da "preseče" loptu koju je Zobnin uputio ka golu.

Rusi se tu nisu zadržali. Samo nekoliko minuta kasnije Denis Čerišev je duplirao prednost svoje reprezentacije tako što je iskoristio pravovremeno dodavanje Marija Fernandesa. Ovo je Čeriševu treću gol na ovom na ovom Mundijalu Njime se izjednačio sa Kristijanom Ronaldom po broju postignutih golova, ali treba uzeti u obzir da Portugalac ima utakmicu manje.

Treći gol Rusije na ovoj utakmici postignut je u 62. minutu, a delo je Dzjube. Napadač Rusije je odličnom fintom prešao štopere Egipta i savladao golmana Egipta, El Šenavija.

U 73. minutu Salah je na nedozvoljen način zaustavljen u šesnaestercu Rusije, te je sudija bez iole razmišljanja pokazao na belu tačku. Najstrožu kaznu izveo je upravo Salah. Akinfev je pogodio stranu, ali nije uspeo da odbrani izuzetno jak i precizan udarac najboljeg igrača Egipta.

Ovompobedom Rusija je obezbedila plasman u nokaut fazu.