Tehnologija pogurala "Trikolore"

> 14:15

Didije Dešamp sigurno neće biti zadovoljan igrom svojih izabranika. Međutim, tri boda su ono što se evidentira.

FRANCUSKA - AUSTRALIJA (SASTAVI)

Izuzetno slabašna i neuverljiva igra Francuza dovela je do toga da gledamo dosta neizvesnu utakmicu u Kazanju.

Francuzi su poveli golom Antoan Grizmana sa bele tačke u 70. minutu. Nakon duge lopte Pogbe i nespretne reakcije Džošua Ridson je zakasnio sa startom i potkačio Grizmana. Sudija Andres Kunja je posle nekoliko minuta ipak prizvao pomoć video tehnologije i shvatio – penal. Grizman je bio strelac.

Nakon toga usledila je nespretna reakcija Untitija, koji je nakon centaršuta odigrao rukom u svom šesnaestercu i primorao sudiju Kunja da ponovo pokaže na belu tačku, a kapiten Australije Mile Jedinak je preuzeo odgovornost i izjednačio rezultat.

Ređali su se jalovi napadi Francuza da bi tek u 81. minutu Pol Pogba, uz dosta sreće, uspeo da postavi konačnih - 2:1.

Sledeći utakmicu Francuska igra protiv Perua, a Australija će koplja ukrstiti sa Danskom.