Trijumfi domaćina u dve popodnevne utakmice Primere

Valensija sve bliža LŠ, preokret Baskijaca za sunovrat Malage

> 20:31

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su Malagu, a Valensije tim Real Sosijedada sa po 2:1, u 25. kolu španske LaLige.

Valensija je povela golom Santija Mine u 34. minutu, ali Ojrasabal poravnava u 54. Ipak, sredinom drugog poluvremena Mina drugim golom donosi veliku pobedu "slepim miševima". Tim sa „Mestalje“ se trećom uzastopnom pobedom učvrstio na četvrtoj poziciji koja vodi u Ligu šampiona, ima osam bodova više od najbliže pretnje Viljareala.

U meču koji je prethodio ovom Malaga je povela na „San Mamesu“ golom En Nesirija u 13. minutu, ali Suasaeta i San Hoze preokreću do poluvremena. Pola sata pre kraja En Nesiri promašuje penal za izjednačenje, pa Bilbao stiže do prve pobede u prvenstvu od 7. januara, posle šest kola.  Baski su 12. na tabeli sa 31 bodom, osam od mesta koje vodi u Evropu, a 12 od zone ispadanja. Malaga se četvrtim uzastopnim porazom primakla Segundi, na dnu je tabele sa 13 bodova na sedam od sigurne zone.