CSKA "odvalila" Real i ostala bez Lige Evrope

> 22:45

Moskovljani savladali Real u Madridu sa 3:0.

Niš je neosvojiv!

Umesto njih, dalje ide Viktorija Plzenj koja je kod kuće pobedila Romu sa 2:1 u ogviru G grupe elitnog takmičenja UEFA. Na kraju, i CSKA i Viktorija imaju po sedam bodova, ali Česi su treći iz prostog razloga što imaju bolji skor sa Rusima, pa samim tim i prednost.

Real je potpuno razočarao svoje pristalice. Meč na "Santjago Bernabeu" počeo je sa znatno izmenjenim sastavom, s a obzirom na činjenicu da je već obezbedio plasman u osminu finala Lige šampiona. Trener Santjago Solari je na klupi ostavio golmana Kejlora Navasa, zatim, Karvahala, Bejla, Krosa, Vaskeza, Modrića i Varana, tako da je i to svakako bio razlog nesigurnije igre, posebno na sredini i u poslednjoj liniji.

CSKA je poveo u 37. minutu. Fedor Čalov je posle odličnog prodora šutirao levom novom sa 16 metara, pogodio je donji ugao i Kurtoa je bio primoran da vadi loptu iz mreže. Šest minuta kasnije, novi šok za sve na stadionu. Posle odličnog napada po desnoj strani i izbegnute ofsajd zamke, Kurtoa je uspeo samo da odbije loptu, ali pravo na nogu Georgija Šenikova kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

Umesto da se trgnu i koliko toliko podignu nivo igre, igrači prvaka Evrope su primili još jedan gol. U 73. minutu, na asistenciju Nikole Vlašića Arnor Sigurdson je preciznim udarcem savladao Kurtou postavivši tako konačan rezulta.

U Plzenju, domaći tim je imao veliki motiv da osvoji treće mesto i plasira se u Ligu Evrope. Česi su do prednosti stigli u 62. minutu. Posle odličnog prodora po desnoj strani Kovarik je utrčao na drugu stativu i zatresao mrežu Rimljana. Roma je uzvratila golom u 68. minutu. Davide Santon je proigrao Čengiza Undera kojem nije bilo teško da izjednači na 1:1.

Pet minuta kasnije, nova kontra Viktorije. Bila je to odlična akcija, golman Rome je nekako odbranio prvi udarac, ali ne i drugi kada je Tomas Čori glavom u padu poslao loptu u mrežu za veliku pobedu i slavlje domaćih navijača. Na kraju, Real i Roma idu u osminu finala Lige šampiona kao prvi i drugi iz grupe, a Viktorija će igrati u Ligi Evrope.

Prvi profesionalni transrodni bokser (VIDEO)