Spartak eliminisao Spartu!

> 00:19

Fudbaleri Spartaka iz Subotice plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su danas eliminisali Spartu iz Praga.

Đuka je bivši, stiže "Batica"

Spartak je poražen u revanšu u Pragu sa 2:1, ali je prošao dalje zahvaljujući pobedi od 2:0 u prvoj utakmici prošle nedelje igranoj u Novom Sadu.

Sparta je vodila sa 2:0 na svom stadionu, golovima kapitena Jozefa Šurala u 28. i nekadašnjeg igrača Spartaka Srdjana Plavšića u 66. minutu.

Ipak, srpski klub je u 75. iz penala postigao pogodak koji ga je odveo dalje. Strelac je bio Bojan Čečarić, a jedanaesterac je nesmotreno skrivio Uroš Radaković, tako što je gurnuo igrača Spartaka iako on nije išao ka golu.

Spartak je u završnici imao igrača manje, posle isključenja Milana Marčića u 82. minutu.

Utakmica je bila prekinuta u 77. minutu zbog toga što su navijači Sparte ušli na teren.

Njih nekoliko desetina je prekinulo utakmicu zbog nezadovoljstva, a ona je nastavljena posle nekoliko minuta kada su se vratili na tribine.

Rival Spartaku u trećem kolu kvalifikacija za Lgiu Evropa biće danski Brondbi.