Odigrani revanš mečevi četvrtfinala Lige Evrope

Senzacija u Salcburgu, jedan Red Bul dobio krila, drugom su u Marseju skresana, Atletiko i Arsenal sačuvali kapital

> 23:58

Fudbaleri Salcburga plasirali su se večeras u polufinale Lige Evropa, pošto su u revanš utakmici na svom stadionu posle preokreta pobedili Lacio 4:1 i tako trijumfovali ukupnim rezultatom - 6:5.

Srbija pripreme za SP počela pobedom nad najvećim rivalom

Prošlog četvrtka Lacio je u Rimu slavio 4:2, a večeras je u Austriji poveo pogotkom Ćira Imobilea u 55. minutu. Posle tog gola delovalo je da će italijanska ekipa lako do plasmana u polufinale, ali je domaćin silovito uzvratio. Samo minut kasnije Munas Dabur doneo je izjednačenje Salcburgu, da bi potom usledio potpuni preokret u ovom dvomeču za samo četiri minuta.

Prvo je Amadu Haidara u 72. sjajnim udarcem sa oko 30 metara doneo preokret Salcburgu, da bi u 74. Hvang He-čan povisio na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Štefan Lajner u 76. minutu. Ovom pobedom Salcburg je ostvario jedan od najvećih rezultata u klupskoj istoriji, pa će se tako naći na polufinalnom žrebu Lige Evropa u petak u Nionu.

Moskovski CSKA je na svom terenu bio nadomak iznenađenja, ali je Arsenal ipak uspeo da ostane u takmičenju, a čak i izbegne poraz. CSKA je prošlog četvrtka u Londonu izgubio 4:1 od Arsenala, ali je večeras bio na samo gol od plasmana u polufinale, pošto je imao prednost od 2:0, međutim, ekipa Arsena Vengera je na kraju izvukla remi.

Golove za Moskovljane postigli su Fedor Čalov u 39. minutu i Kiril Nababkin u 50, da bi na 2:1 smanjio Danijel Velbek u 75, a konačan rezultat postavio Aron Remzi u sudijskoj nadoknadi vremena.

Olimpik iz Marseja je takođe posle preokreta izborio plasman u polufinale Lige Evropa, pošto je večeras sa 5:2 pobedio Lajpcig koji je prošle nedelje na svom terenu slavio 1:0.

Gosti iz Nemačke poveli su u drugom minutu pogotkom Brume, da bi Marsej ekspresno preokreno autogolom Štefana Ilsankera u šestom minutu i golom Bune Sara u devetom. Olimpik je u 39. minutu golom Florijana Tuvana povisio rezultat na 3:1, da bi Žan-Kevin Ogustin u 59. smanjio zaostatak Lajpciga. Nedoumice oko plasmana u polufinale otklonili su pogocima Dimitri Paje u 60. i Hiroki Sakai u 92. minutu.

Atletiko Madrid je na gostovanju Lisabonu protiv Sportinga uspeo da sačuva prednost iz prethodne utakmice kada je slavio 2:0. Sporting je večeras nadigao Madriđane i slavio golom Fredija Montera u 29. mintu, ali je to bilo nedovoljno da se nadoknadi zaostatak iz prvog meča.

Miletić: Ne znam za poraz u derbiju

„Stara dama“ presavila tabak: UEFA da otera Kolinu!

Alimpijević: Idemo u Podgorici po brejk!