Serija A: Sigurni favoriti

> 23:15

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras Bolonju sa 2:0 na svom terenu, dok je Napoli sa 3:0 slavio protiv Parme, a Roma je sa 4:0 trijumfovala protiv Frozinonea u šestom kolu italijanske Serije A.

Saga Batler se nastavlja, umešan i Dragić

Šampion Italije, Juventus, pitanje pobednika u utakmici protiv Bolonje rešio je u prvom poluvremenu, posle praktično 16. minuta igre.

"Stara dama" povela je golom Paula Dibale u 11. minutu, da bi konačan rezultat postavio Blez Matuidi u 16. na asistenciju Kristijana Ronalda.

Ovom pobedom torinski tim zadržao je maksimalan učinak i prvo mesto na tabeli Serije A, ispred Napolija koji je golovima Lorenca Insinjea u četvrtom i Arkadijuša Milika u 47. i 85. minutu pobedio Parmu.

Roma je pred svojim navijačima uspela da se iskupi za loše rezultate u prethodnom periodu, odnosno četiri utakmice bez trijumfa.

Domaćin je poveo golom Čengiza Undera u drugom minutu, da bi Havijer Pastore u 28. povisio na 2:0, a treži pogodak na utakmici bio je delo Stefana El Šaravija u 35.

Konačan rezultat na Olimpijskom stadionu u Rimu postavio je kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov u 87. minutu.

Roma je 10. sa osam bodova, dok je Frozinone 19. sa jednim bodom.

U ostalim utakmicama igranim večeras od 21.00 Djenova je sa 2:0 pobedija Kjevo, dok na mečevima izmedju Atalante i Torina, odnosno Kaljarija i Sampdorije nije bilo golova. Nešto ranije večeras Lacio je sa 2:1 u gostima pobedio Udineze.