Ajaks dobio PSV, Tadić opet pogodio!

> 20:05

Fudbaleri Ajaksa savladali su PSV u derbiju 27. kola holandskog šampiona rezultatom 3:1 i tako se vratili u borbu za šampionsku titulu.

Aldervejreld spasio Liverpul!

PSV je i dalje lider holandskog fudbalskog šampionata, samo se posle velikog derbija istopila njihova prednost nad Ajaksom, koji je u Amsterdamo slavio rezultatom 3:1 i sada je razlika samo dva poena.

Prvo poluvreme je bilo nešto manje sadržajno, jer smo videli samo jedan pogodak i autor tog gola je bio Danijel Švab koji je u 21. minutu utakmice zatresao sopstvenu mrežu i doneo Ajaksu prednost od 1:0.

Drugih 45 minuta otvaraju dva kartona. Žuti je dobio zadnji vezni PSV-a, Sadilek, a crveni je dobio desni bek Ajaksa, Mazraui zbog jednog divljačkog starta. Ubrzo potom, Luk de Jong donosi izjednačenje PSV-u, pošto je iskoristio grešku i predaleko izletanje Onane i glavom matirao Ajaksovog golmana.

Heroj Ajaksa je u 75. minutu bio niko drugi do Dušan Tadić, koji je uspešno realizovao jedanaesterac. Tada je na semaforu pisalo 2:1 za domaći tim. Utakmica je bila sjajna, prava derbi utakmica, a u nadoknadi vremena navijači PSV-a doživeli su još jedan šok.

Naime u šestom minutu nadoknade, David Neres na asistenciju Taljafika iz jedne polu kontre i tako postavio konačnih Ajaks 3, PSV 1. PSV je sada prvi sa 67 bodova u šampionatu Holandije, a Ajaks je drugi sa 65 osvojenih bodova, tako da nas očekuje neizvesna bitka za šampionsku titulu.

Sudije sačuvale Sarijevu poziciju (VIDEO)

"Vučica" posustaje, Napoli "zgazio" Romu!

Drama u Bahreinu - Hamilton slavio, agregat sprečio Leklera da pobedi, Fetel ponovo podlegao pritisku!