Derbi za pamćenje: Pet golova, "crveni" karton i isključenje Spaletija

> 22:41

Jedna od najboljih utakmica ove sezone odigrala se na San Siru između Milana i Intera, a gosti su odneli trijumf rezultatom 3:2 nakon 90 minuta vatrene borbe.

Ako je verovati onom ko je najbliži selektoru, smeši nam se kompletan sastav!?

Inter je odlično počeo utakmicu i već u trećem minutu došao do prednosti preko Matijasa Vesina.

Centaršut je došao sa desne strane terena, išao je na drugu stativu gde je bio Lautaro Martines i on je glavom spustio loptu Vesinu koji je zakucao u mrežu i doneo Interu prednost u Derbiju dela Madonina.

Lućano Spaleti je postavio visok presing i to mu se isplatilo pošto je njegov tim imao inicijativu, a Vesino je propustio još jednu veliku priliku za Neroazure.

Milanezi su pretili preko Pjonteka i Pakete, Paketa je ruku na srce bio jedini igrač Milana koji je konkretno zapretio Samiru Handanoviću, ali su ti udarci bili lako ukroćeni.

U drugom poluvremenu videli smo pravi spektakl. Prvo je Inter poveo preko Škrinjara iz kornera sa 2:0 i činilo se da je Inter već uradio veliki posao ka osvajanju tri boda.

Bakajoko je mislio drugačije i uspeo da smanji rezultat na 2:1 nedugo posle Škrinjarovog pogotka i Milan je pojačao tempo pa se činilo da mogu i do preokreta.

Nepsretan potez Kastaljeha, kada je oborio Politana u šesnaestercu doneo je penal za ekipu Intera i sa bele tačke je precizan bio argentinski napadač, Lautaro Martines.

Inter ponovo nije bio bezbedan iako je imao 3:1 prednost, jer je na asistenciju Pjonteka defanzivac Milana, Mateo Musakjo uspeo da zatrese mrežu. Na semaforu je tada pisalo 3:2.

Pred kraj utakmice VAR je spasio Milan, jer je sudija Gvido prvo pokazao crveni karton za Kontija, pa je nakon gledanja snimka preinačio odluku u žuti karton, a to je naljutilo trenera Intera, Lućana Spaletija, koji je zaradio direktan crveni karton.

Do kraja utakmice je bilo izuzetno uzbudljivo, a Danilo D'Ambrozijo se postavio ispred gol linije sa rukama iza leđa i sprečio Pjonteka da donese bod Milanu, pa je Inter sa celim plenom preskočio Milan na tabeli i sada im je cilj da sustignu Napoli, dok su Rosoneri u misiji da ostanu na poziciji koja vodi u Ligu šampiona.

Spektakl je počeo: Botas na najbolji način otvorio sezonu!