VAR zaustavio Tadića i Ajaks!

> 23:12

Fudbaleri Real Madrida savladali su Ajaks 2:1 (0:0) u Amsterdamu, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Bitka za Jovića tek može da počne - Barsa želi da se iskupi Realu za poraze Vinisijusa i Rodriga, Vučević aminovao prelazak!

U vrlo intenzivnom i atraktivnom meču Real je poveo u 60. minutu golom Karima Benzeme posle sjajnog prodora 18-godišnjeg Vinisijuas Žuniora.

Međutim, 15 minuta pre kraja Hakim Zijeh koristi idealno proigravanje Davida Neresa sa leve strane i matira nemoćnog Tiba Kurtou za 1:1.

Real se povukao u završnici meča, Ajaks je pojurio preokret, ali je to skupo koštalo "kopljanike". Madriđani četiri minuta pre kraja brzom kontrom stižu do novog vođstva i pobede 2:1 pogotkom rezerviste Marka Asensija.

Meč je obeležila i upotreba VAR tehnologije koja je poništila gol Ajaksa u finišu prvog poluvremena, zbog nedozvoljene pozicije Dušana Tadića.

Iako je Real imao više šuteva u okvir gola, konstantno vršio pritisak na golmana Onanu sa 11 šuteva, može se reći da je Ajaks nadigrao prvaka Evrope u prvih 45 minuta.

"Kopljanici" su uglavnom diktirali svoj ritam igre, te bili bliži vođstvu na "Johan Krojf Areni".

Mladi amsterdamski tim je bez imalo respekta ušao u duel sa trostrukim uzastopnim prvakom i od starta krenuo ofanzivno ka golu Tiba Kurtoe.

Predvodio ih je Dušan Tadić koji je izluđivao odbranu Reala, a konstantno je od njega strepeo i Garet Bejl kada se Velšanin vraćao da pomogne svojim defanzivcima.

Upravo je Tadić bio najbliži pogotku, ali nije imao sreće. Posle prvog kiksa Realove odbrane dobio je loptu u kaznenom prostoru, umakao je Ramosu i šutirao skoro za tla, ali pogađa stativu.

Desetak minuta kasnije servirao je Hakimu Zijehu zicer, koji Marokanac ne koristi, da bi u 41. minutu Ajaks konačno uspeo da zatrese mrežu Reala.

Sjajno se posle kornera u petercu snašao Nikolas Taljafiko, koji koristi kiks Kurtoe i odbijenu loptu glavom ubacuje u gol.

Međutim, prvi put u istoriji VAR je upotrebljen u Ligi šampiona i nije obradovao "kopljanike". Sudija Damir Skomina je posle gledanja usporenog snimka konstatovao da je Tadić bio u nedozvoljenoj poziciji, najbliži golmanu Reala koga je pritom i blokirao, pa je poništen pogodak Ajaksa.

Meč je nastavljen u jakom ritmu i u drugom poluvremenu, odmah su oba tima imala po šut na gol, ali Onana i Kurtoa brane udarce Benzeme i Neresa.

Ajaks postepeno opet preuzima inicijativu, ali "kopljanici" nisu bili ni približno opasni u završnici kao u prvih 45 minuta.

Vezisti i defanzivci Reala su mnogo lakše izlazili na kraj sa udarnim iglama Ajaksa Tadićem i Zijehom, koji su teško dolazili do kaznenog prostora.

A onda je u jeku napada Ajaksa usledio hladan tuš za domaći tim. Visnisijus Žunior dobija fantastičnu dubinsku loptu na levoj strani i zaleće se ka kaznenom prostoru.

Prvo je pobegao Mazruiju koga je usput "patosirao", a potom naređao još nekoliko igrača Ajaksa pre nego što je servirao zicer Karimu Benzemi koji sa 8-9 metara zakucava loptu u mrežu i postiže 60. gol u LŠ (0:1).

Usledio je novi pritisak Ajaksa koji je teško stizao do kaznenog prostora Reala. Međutim, 15 minuta pre kraja "kralj" je kapitulirao.

Oduzeli su "kopljanici" loptu u sredini terena i ekspresn izbacili na levoj strani Neresa, koji brzo šalje loptu u peterac direktno do Zijeha koji trese mrežu iza Kurtoinih leđa (1:1).

Ajaks je imao inicijativu do kraja meča, Real se bez Bejla i Benzeme fokusirao na odbranu prednosti zahvaljujući golu u gostima.

Međutim, ofanzivna igra je skupo koštala "kopljanike", Real iz kontranapada u 86. minutu stiže do pobede u Amsterdamu.

Vaskes iz sredine pronalazi usamljenog Karvahala na desnoj strani, on prilazi kaznenom i pravovremeno šalje dijagonalu kroz srce šesnaesterca, lopta prolazi između golmana i defanzivaca Ajaksa do Marka Asensija koji na drugoj stativi samo podmeće loptu i donosi veliku prednost Madriđanima (1:2).

U nadoknadi vremena Dolberg je imao stopostotnu šansu za izjednačenje, ali je slabo zahvatio loptu koja je odskočila, a Kurtoa jednom rukom brani.

Revanš meč u Madridu na programu je 5. marta.

Micovu se sviđa "odelo", želi da i dalje bude "maneken"

Oštri Ratko Varda: "Treba li bilo koji komentar? Naša deca su očigledno sline koje treba istresti..."

Marjanović se i dalje zagreva, Boston savladao Filadelfiju!

To mogu samo Grci: Prekid meča, Pirejci nezadovoljni suđenjem i crvene tange na klupi Olimpijakosa!