Neko će da slavi, a neko da kritikuje VAR tehnologiju - Siti naneo prvi poraz Liverpulu u sezoni!

> 23:21

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Liverpul u meču 21. kola Premijer lige sa 2:1 na svom Etihadu i naneli "redsima" prvi poraz u ligi ove sezone.

Ništa od finala Đoković-Lajović!

Sitiju je ova pobeda bila neophodna kako bi se približio timu Jirgena Klopa na samo četiri boda i zadržao veće šanse da ih ugrozi u borbi za titulu. Golove za Siti postigli su Serhio Aguero i Liroj Sane, a strelac jedinog gola za Liverpul bio je Roberto Firmino.

Prvi minuti utakmice protekli su u presingu i inicijativi Mančester sitija čiji su igrači pokušavali da duboko na polovini Liverpula nateraju "redse" na greške.

Igrači Liverpula su grešili, a kao jedini potpuno staložen delovao je Virdžil Van Dajk. Sane je bio posebno motivisan i napadao je po levom krilu, ali je posle njegovog ubacivanja u četvrtom minutu Alison bio siguran na golu.

Na suprotnoj strani terena bio je siguran i Ederson kada se u devetom minutu lopta od Fernandinja odbila ka njegovoj mreži. Prvu pravu šansu "crveni" stvaraju u 18. minutu posle dobre kombinacije na sredini terena. Salah istrčava po sredini i produžava za Manea koji se ubacivao u kazneni prostor.

Mane iz prve šutira, lopta prolazi pored Edersona i udara u stativu i odbija se nazad u polje. Stouns i Ederson trče ka njoj i defanzivac napucava svog golmana.

Lopta se odbija ka golu i prelazi gol-liniju, ali je falio tačno centimetar da pređe celim obimom i Liverpul je ostao bez gola. Kompani i ostali "građani" su posle toga oštrije markirali Salaha, ali je naredno uzbuđenje bila majstorija Aguera za pogodak tima iz Mančestera.

Argentinac na isteku 40. minuta dobija loptu sa boka od Bernarda Silve, pored sebe je imao Lovrena koji je sporo reagovao i Aguero je gotovo iz mrtvog ugla našao prostor da zakuca loptu pod prečku Alisonovog gola na oduševljenje navijača na Etihadu.

Drugo poluvreme počelo je greškama, prekršajima i ničim konkretnim na obe strane. Posebno je bilo razočaravajuće što je napad Liverpula bio jalov, Salah bi bio udvojen ako proba da zadrži loptu i tek u 56. minutu su "redsi" zapretili.

Stouns je posle centaršuta loše izbio loptu samo do ivice šesnaesterca Sitija, tu je bio Trent Aleksander-Arnold koji je šutirao pored gola. Koji minut potom, šutirao je levicom i Danilo prema mreži Alisona sa istim ishodom, ali je i posle sat vremena igre samo po jedan udarac išao u okvir gola, a Siti je imao prednost.

To se promenilo u 64. minutu kada je Aleksander-Arnold poslao dugu loptu na drugu stativu za Robertsona, Danilo je ostao "kratak" i nije uspeo da je preseče, a Robertson je spustio do Firmina.

Brazilac je bio sam pred praznim golom Sitija i glavom se poklonio za 1:1. Utakmica se potom otvorila, Liverpul je "namirisao krv", a Siti je po svaku cenu krenuo napred.

"Sevnula" je kontra u 72. minutu, Sterling je na levoj strani pronašao Liroja Sanea, a ovaj od stative pogodio mrežu Alisona za 2:1.

Aguero je u 84. minutu mogao da overi pobedu, ali je Alison odlično odbranio, samo minut, dva kasnije, fantastično je Salahu odbranio Ederson, a Siti je uspeo da se odbrani i do kraja sačuva pobedu.

"Građaani" sada imaju 50 bodova i na drugom su mestu, a Liverpul ima 54 boda na čelu Premijer lige.