Barselona "pocepala" mrežu Reala - Pukla petarda!

> 18:10

Het-trik Suaresa.

PL: Milivojević prekinuo Arsenalov pobednički niz

Barselona je zasluženo došla do trijumfa jer je bila bolja tokom gotovo celog meča, a najveću ulogu u pobedi imao je urugvajski napadač Luis Suares.

Famozni El Klasiko je tačno posle 3.692 dana, odnosno 11 godina, odigran bez Lionela Mesija i Kristijana Ronalda.

Madriđane je na Kamp Nou "načeo" Kutinjo već u 11. minutu, a nedugo zatim Luis Suares je oboren od strane Rafaela Varana u kaznenom prostoru Reala i sudija je ispravno dosudio penal.

Najstrožu kaznu je realizovao upravo Suares i duplirao prednost svoje ekipe.

"Kraljevski klub" je došao do tračka nade na samom startu drugog dela igre kada je precizan bio Brazilac Marselo, ali se nada izabranika Đulena Lopetegija nije dugo zadržala.

Suares je u 75. minutu ponovo bio precizan sa jedanaest metara, ali ovoga puta glavom – iz mesta, bez skoka.

Isti igrač krunisao je svoju fantastičnu partiju u 83. minutu, posle velike greške Serhija Ramosa. On je istrčao ispred golmana Kurtoe i elegantno ga "bocnuo" za 4:1.

Na konačnih 5:1 je postavio Arturo Vidal i verovatno "potpisao" otkaz treneru Reala Lopetegiju, koji je zabeležio novu katastrofu u LaLigi, posle poraza od Levantea na Santijago Bernabeu.

IZVOR: B92.NET