1. HNL: Debakl Dinama na Rujevici, Rijeka pregazila lidera!

> 19:22

Rijeka je danas u okviru 24. kola HNL-a uspela da slavi protiv najvećeg favorita za osvajanje titule i trenutno prvoplasirane ekipe na tabeli, ekipe Dinama, a na kraju je bilo 4:1.

Milinković: "Čestitam Partizanu, a nama ostaje da se borimo do kraja"

Dinamo je današnjom pobedom mogao da reši pitanje šampiona, ali ovako će ostati zanimljivo do kraja prvenstvo. Modri su odlično krenuli, već na startu meča golom Gavranovića dolaze do prenosti od 0:1. Nakon toga napad Rijeke i odmah izjednačenje.

Livaković, golman Dinama, napravio je veliku glupost, loše je izveo gol-aut, a Heber je sve to iskoristio i postigao gol za 1:1, igrao se 19. minut. U 26. minutu Lešković dobija drugi žuti karton i već tada je bilo jasno da će šampion krenuti u totalni ofanzivu.

Samo četiri minuta u drugom poluvremenu je bilo potrebno fudbalerima Rijeke da postignu drugi gol na meču, Pavičić je uputio sjajan šut i savladao golmana Livakovića, a 11 minuta kasnije potpuni potop Dinama.

Benković je poklonio loptu Heberu, fudbaler Rijeke je ponovo iskoristio veliku grešku odbrane gostiju i tako dokusurio prvoplasiranu ekipu na tabeli.

Konačan rezultat od 4:1 postavio je Puljić nakon slobodnog udarca u 85. minutu. Inače nekadašnji fudbaler Partizana Valeri Božinov nije ulazio u igru!

Da li je ispadanje od Reala presudilo Emeriju?