Real bacio u vodu +15, pa uspeo da pobedi Bavarce!

> 22:53

U 14. kolu Evrolige, Real Madrid savladao Bajern iz Minhena sa 82:72.

Nedović srušio PAO!

Izabranici Dejana Radonjića pružili su dobar otpor aktuelnom evropskom šampionu, ali nisu uspeli da nadoknade deficit iz prvog poluvremena. Madriđani su prvih 20 minuta igre rešili u svoju korist, poprilično ubedljivo, te su na odmoru imali čak 15 poena viša.

Bavarci su uspeli da u trećoj deonici nadoknade većinu zaostatka i posle poenterski dobre četvrtine u poslednjih deset minuta uđu sa samo šest poena zaostatka.

Ipak, u poslednjoj četvrtini Real je ponovio igru iz prvog poluvremena i nije dopustio Bajernu da se ozbiljnije približi, iako je domaćin bio i na samo dva poena minusa, uprkos zaostatku od skoro 20 poena sredinom treće četvrtine.

Najbolji kod gostiju bili su Entoni Rendolf sa 22 poena i pet skokova i Serhio Ljulj sa 19 poena i šest asistencija. Dvocifren je bio i Trej Tompkins, koji je meč završio sa deset poena i šest skokova.

U Radonjićevom sastavu Stefan Jović je imao 11 poena i četiri asistencije, a po poen manje imali su Peteri Koponen, Nihad Đedović i Danilo Bartel. Bivši NBA as Derik Vilijams postigao je devet poena, ali je za tri šutirao 0/4.

Ranije je pobedu ostvario i Žalgiris, koji je bez previše problema bio bolji od Makabija sa 80:73. Tim iz "zelene šume" do pobede je vodio Arturas Milaknis svojom najboljom partijom ove sezone (16 poena), a pratio ga je Brendon Dejvis sa 13, koliko je imao i Edgaras Ulanovas.

U Makabiju najbolji je bio Skoti Vilbekin sa 20 poena, Džoni O'Brajant je imao koš manje, a 12 je dodao Majkl Rol.