Zvezda kiksnula prvi put

> 22:50

Crveno-beli izgubili na gostovanju u Breši sa 64:60.

LŠ: Remi u Ajndhovenu, Totenhemu izmiče druga faza, Monaka posrće

Zvezda je dobro otvorila duel, rezultat je bio 24:2. Beron je tada bio nezaustavljiv sa 13 poena.

A onda, nekoliko izmena i domaći počinju da se bude. Breša je do prvog odmora posle deset minuta uspela da prednost spusti na -16, a onda, serija domaćina. Breša pravi seriju 14:1, a Zvezda je u tom periodu imala 10 izgubljenih lopti. Domaći dolaze do potpunog preokreta i na poluvreme odlaze sa poenom prednosti, 39:38.

Zvezda je treći period otvorila serijom 6-0, ali se Breša razigrala i ponovo povela. Tvrdo je bilo sve do kraja utakmice, a domaći su lako meč priveli kraju. Srpski šampion je u prvoj četvrtini ubacio 31 poen, u naredna tri perioda svega 30, uz 18 izgubljenih lopti.

Jedini raspoložen u ekipi Crvene zvezde mts bio je Bili Beron sa 22 poena, dvocifren još samo Faje sa 11 poena (6sk), Regland (7as) i Cribes (8sk) su dodali po osam poena, s tim što je Nemac imao čak šest izgubljenih lopti.

U ekipi Breše 15 poena Beverlija, 11 poena su upisali Mos (5as) i Brajon Alen (4as). Istakao se i Abas sa osam poena i šest skokova, kao i Cerini sa sedam poena i osam uhvaćenih lopti.