Zvezda na korak od titule

> 20:17

Crvena zvezda savladala je FMP u Železniku i u drugom meču finala Superlige Srbije rezultatom 68:62. (10:20, 29:14, 18:16, 11:12)

Srbija ide u Rusiju sa petardom u džepu

Ključni faktor poraza jeste možda čak 19 izgubljenih lopti FMP-a.

Međutim, pitanje je da li bi i manji broj prodatih napada domaćina promenilo jako dobro veče Džejmsa Feldina koji je ubacio 24 poena (9/15 iz igre, 3/7 za tri). A uz to i Crvena zvezda je imala 14 izgubljenih lopti.

Loše je krenulo po Zvezdu. FMP je bio motivisan u odbrani i u prvoj četvrtini je što blokadama Majkla Odža, što dobrim kontrama uspeo da povede sa šest poena prednosti.

Čovek koji je overio Zvezdinu pobedu u prvom susretu, ovog puta bio je presudni faktor kompletne utakmice. Džejmsu Feldinu je ona pobednička trojka u poslednjim trenucima očigledno dala enormnu dozu samopouzdanja, pošto je gotovo sam zaustavio veliki uspon protivnika na startu utakmice i vezao mu krila, okrenuo rezultat i praktično izdejstvovao da Zvezda stane na prag odbrane titule. Njegov tajfunski udar u drugoj četvrtini, kada je ubacio čak 18 poena, potpuno je razbio koncepciju igre nedovoljno iskusnog takmaca, koji je praktično kroz celu drugu, ali i dobrim delom treće četvrtine bio u jako lošem položaju - psihološki i igrački.

Crveno-beli su prvu prednost napravili u finišu poluvremena kada je Ročesti pogodio sa poludistance za 33:31.

Kako je Stefan Pot povredio skočni zglob prilikom doskoka pod Zvezdinim košem a slovenački igrač Alen Omić krenuo da deli "banane" po parketu, tog trenutka je Crvena zvezda uspostavila kontrolu i stekla ogromnu prednost u ovoj finalnoj seriji (2:0, igra se na tri dobijene).

Spomenuti Alen Omić je postigao 15 poena i sedam skokova.

Na drugoj strani su najbolji bili Dragan Apić sa 14 i Nemanja Nenadić sa 12 poena. Svi su od spomenutih šutirali loše osim Feldina koji je pogodio 9 od 15 svojih šuteva.