ĐERE NESALOMIV!

> 11:31

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u polufinale turnira u Sao Paulu pobedom nad Kanađaninom Feliksom Ože-Alijasimom.

FIS Evrobalkan Kup na Kopaoniku: Ko je najbolji?

Đere je savladao Ože-Alijasima posle tri odigrana seta (6:2, 3:6, 6:3) i plasirao se u drugo uzastopno polufinale, posle onog u Rio de Žaneiru prošle nedelje.

Srbin je pobedio istog protivnika kojeg je savladao u finalu pomenutog turnira u Riju, gde je Đere osvojio prvu titulu u karijeri i postao prvi srpski teniser posle Novaka Đokovića sa titulom turnira iz serije 500.

Laslo je odigrao fantastičan prvi set, ali je pao u drugom. Nije iskoristio dve vezane šanse na startu drugog dela igre, pa je Ože-Alijasim to iskoristio kako bi napravio prvi brejk u meču.

Đere do kraja seta nije imao priliku da se vrati u isti, ali je "ušao" u servis i dobro otvorio treći. Kanađanin nije dao svoj servis, sve do šestog gema odlučujućeg seta. Srpski teniser je tada oduzeo servis rivalu, potvrdio brejk, a zatim iskoristio treću meč loptu i plasirao se u polufinale.

On će se u polufinalnom duelu sastati sa Argentincem Gvidom Peljom, koji je bio bolji od sunarodnika Marka Trunhelitija sa 6:0, 6:3. Njih dvojica su se do sada sastali dvaput, na Čelendžerima – Pelja je slavio u Heilbronu sa 2-0 2017. godine, a Đere istim rezultatom u Prostejvu prošle godine.

Prvo polufinale turnira u Sao Paulu igraju Norvežanin Kasper Rud i Čileanac Kristijan Garin u subotu od 16.30, dok se Srbin i Argentinac sastaju oko dva sata kasnije.

Turnir u Sao Paulu igra se za 250 ATP bodova, a pobedniku će pripasti ček na 94.000 dolara.

Radonjić se vratio u Podgoricu i pokorio Moraču!