Francuska šampionski protiv Srbije!

> 22:31

Rukometaši Srbije doživeli su težak poraz od Francuske u drugom kolu Svetskog prvenstva, rezultatom 32:21 (15:12).

Partizan i dalje ne odustaje - Obradović se čeka!

"Orlovi" su posle odličnog meča i remija sa Rusijom u prvom kolu, odigrali odlično prvo poluvreme protiv "Trikolora", ali više od toga nisu mogli.

Aktuelni svetski šampioni su opravdali klasu i potvrdili silne titule osvojene prethodnih godina, počeli su da lome rivala krajem prvog, a dokusirili ga početkom drugog poluvremena.

Utakmica u "Mercedes benc areni" počela je sjajnom igrom Srbije koja je zahvaljujući odličnoj odbrani bila u konstantnom vođstvu u prvih desetak minuta. Uprkos činjenici da je na golu Francuske briljirao Vensan Žerar – Ivan Mošić, Mijajlo Marsenić i Bogdan Radivojević su uspevali da održe prednost.

Na drugoj strani "Trikolore" je predvodio Mihael Gigu koji je pretežno postizao golove iz sedmeraca, da bi se važan trenutak dogodio u 14. minutu. Marsenić je bio sa loptom, snažno ga je udario Sedrik Sorendo, on se našao u sendviču trojice rivala i zaradio posekotinu na glavi. Selektor Nenad Peruničić ga je poslao u svlačionicu da mu lekari saniraju povredu i tada je krenula ofanziva Francuske.

Naši momci su imali nekoliko "praznih" minuta, Žerar je nastavio da bude kao zid među stativama, dok na drugoj strani Vladimir Cupara (samo jedna intervencija za pola sata) nije mogao ništa da odbrani.

Razigrali su se Nedim Remili, Luk Abalo, Dika Mem i Ludovik Fabregas, koji su furiozno odigrali završicu poluvremena. Preokrenuli su i doneli svojoj ekipi +4, pre nego što je Žerar velikim kiksom u poslednjoj sekundi omogućio Mošiću da pogodi iz "slobodnjaka" za 15:12 na poluvremenu.

Aleksandra zagrejana ide na AO - titula u dublu!

A u Saudijskoj Arabiji euforija zbog Prijovića! (VIDEO)