Hrvatima ne pomažu ni NBA igrači

> 23:09

Košarkaši Litvanije pobedili su Hrvatsku u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2019. rezultatom 84:83 (21:21, 22:15, 20:19, 21:28).

ZVANIČNO - Partizan se otarasio Sume!

Litvanicu su mnogo bolje otvorili meč i koristili su svoje prilike, ali i pogađali neke teške šuteve.

Hrvatska je promašivala mnogo, mnogo zicera i slobodnih bacanja, a nekako su tokom prvog poluvremena uspevali da zadrže pristojan rezultatski minus.

U trećoj deonici proradio je Bogdanović, koji je postigao ćak 15 poena u toj četvrtini, ali nedovoljno da Hrvatska napravi neki pristojniji rezultat, a kamoli da dođe do vođstva.

U poslednjem kvartalu probudili su se Hrvati, imali su napad da povedu, ali su nastavili da prave nepromšljene poteze, da lako ispadaju u odbrani i da bez dovoljno razmišljanja "prodaju" lopte Litvancima.

Kod domaćina Hrvatske najefikasniji bio je Bogdanović sa 22 poena, ali je imao i četiri izgubljene lopte. Tri poena manje imao je Dario Šarić, igrač Filadelfije, dok je 16 postigao Kruno Simon.

Litvance su do pobede vodili Kalnietis sa 15, Bendžius sa 16, kao i sjajni šuter Juškevičius sa 14 (3/5 za tri).

Tomić: Moramo da učimo i radimo!