EK: Ubedljiv poraz Zvezde kod kuće

> 21:59

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Monaka 91:75, pred svojim navijačima u sedmom kolu Evrokupa.

EK: Mnogo grešaka i prvi Trinkijerijev poraz

Francuzi su se revanširali Beograđanima za poraz na startu takmičenja u Monte Karlu od 66:63. Bio je to drugi uzastopni neuspeh crveno-belih koji još nisu obezbedili plasman u Top 16 fazu.

Obe ekipe u meč su ušle sa skorom od četiri pobede i dva poraza, bila je to bitka za čelnu poziciju u A grupi, ali sve u svemu bila je ovo zaslužena pobeda izabranika Saše Filipovskog.

Bila je ovo još jedna neubedljiva partija crveno-belih. Pred oko 3.500 gledalaca u hali "Aleksandar Nikolić" doživeli su prvi poraz ove sezone, ali ono što brine su brojne oscilacije u igri i veoma slaba igra u odbrani.

Utisak je da je meč prelomljen u trećoj četvrtini, koji su crven-beli odigrali katastrofalno. Izgubili su je sa 17:32, tu su gosti iz Monte Karla napravili ključnu razliku i poslednji deo je bio stvar rutine, pošto su nervozni domaćini nastavili sa greškama.

Neobično brzo se igralo, posebno u prvoj četvrtini u kojoj je postignuto čak 58 poena. Videli smo tipičnu rezultatsku klackalicu, ekipe su se smenjivale u vođstvu, uz dobar učinak za tri poena, tako da je na isteku prvih deset minuta bilo nerešeno, 29:29.