Košarkašice Srbije poražene su u drugom kolu olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru

I košarkašice podbacile: Ispustile su +18 protiv Kanađanki!

> 21:33

Izabranice Marine Maljković su na startu poražene od Španije, a u sredu od 20.30 sastaće se sa timom SAD. Kanada ima maksimlan učinak, jer je u prvom kolu pobedila Kinu.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Jelena Milovanović sa 19 poena, Sonja Petrović dodala 15, a jedan manje postigla je Ana Dabović. Dvocifrena je bila i Sonja čađo sa 11 poena.

U selekciji Kande briljirala je Nurs sa 25 poena.

Srbija je igrala dobro tokom većeg dela meča, posle početnog vođstva Kanade preuzela kontrolu i stekla dvocifrenu prednost, a u jednom momentu bilo je i plus 18. Ipak, pad u igri viđen je u trećoj četvrtini, ali izabranice Marine Maljković čuvale su vođstvo.

Prazni minuti u poslednjoj četvrtini bili su ključan trenutak, Kanađanke su stigle do izjednačenja i bile koncentrisanije u neizvesnoj završnici za drugu pobedu. Srbija je solidno šutirala, igrala sjajno u odbrani, ali imala i veliki broj izgubljenih lopti (17).

Tok meča:

Kanađanke su serijom 6:0 počele meč, igrale su bolje u napadu na startu meča. Izabranicama Marine Maljković trebalo je vremena da uhvate ritam u napadu, ali su dobrom odbranom, uz nekoliko blokada i ukradenih lopti, sprečavale su protivnice da se rezultatski "odlepe".

Srpkinje su postepeno smanjivale raziliku, proradio je šut za tri poena precizna je bila Milovanovićeva trojkama i Ana Dabović svojim poenima donele su izjednačenje, 15:15, pa 18:18. Sonja Petrović košem uz faul donosi prvo vođstvo našim košarkašicama, pogađa i dodatno bacanje, a prva četvrtina završena je nerešeno 21:21.

U dobrom ritmu košarkašice su nastavile na početku druge četvrtine, raspšoložena je bila Čađo, u strelce su se upisale i Pejdž i Radočaj, a Kanađanke su u prvih pet minuta ovog dela igre postigle samo dva poena. Sonja Petrović odlično je zaustavljala napada rivalki, a izabranice Marine Maljković čuvale su prednost, 36:28 iznosi najveća razlika.

Srbija nije dozvoljavala lake poene Kanađankama, Danijel Pejdž bila je precizna za prvu dvocifrenu prednost (40:30), a Kanađanke su umalo ostale na jednocifrenom broju poena u drugoj četvrtini, ali je u poslednjim momentima poene postigla Tatam. Posle prvog poluvremena Srbija vodi 40:32.

Rasla je prednost košarkašica tokom trećeg dela igre, Saša Čađo postigle je dve od svojih tri trojke u ovom delu igre, Dajana Butulija igrala je sve bolje, a Srbija je stigla i do plus 18, 52:34. Nurs je bila daleko najbolja u svom timu, do sada je postigla 17 poena, a Kanađanke koriste pad koncentracije srpskih igračica i serijom 9:0 smanjuju na minus 9.

Srpske košarkašice stale su u napadu, a period praznih minut prekida Sonja Petrović manje od minut pre kraja treće četvrtine, a ona potom postiže i trojku u poslednjem napadu za novu dvocifrenu razliku - 57:45.

Nurs je bila nezaustavljiva u kanadskom timu, upravo ona bila je zaslužna za novu seriju svog tima 6:0, kojim su uspele da stignu na samo šest poena zaostatka - 57:51.

Napadi Srbije potpuno su stali, izabranice Marine maljković u prvih pet minuta poslednje četvrtine nisu postigle nijedan poen, pa Kanađanke stižu na minus jedan - 57:56. Konačno Ana Dabović prekida crnu seriju, ali protivnice uzvraćaju trojkom za prvo izjednačenje posle dugo vremena - 59:59.

Brzoplete su bile srpske košarakašice u važnim trenucima, na svu sreću odbrana je i dalje bila na solidnom nivou. Milovanovićeva je bila sigurna pod košem, pa novim poenima drži svoju ekipu – 61:59. Veliki broj izgubljenih lopti imala je Srbija, Kanada je to iskoristila i uspela da pređe u vođstvo – 63:61.