Srbija posle dva kola ima dva boda

RIO: Novi remi srpskih delfina, čudan kriterijum sudija

> 15:16

Vaterpolisti Srbije i Grčke igrali su nerešeno 9:9 (1:2, 0:2, 4:3, 4:2) u 2. kolu na Olimpijskim igrama u Riju.

Tako su delfini i u drugoj utakmici osvojili jedan bod, posle početnog remija sa Mađarima.

Grci su vodili od početka utakmice, imali i četiri gola prednosti, a naši momci su tek u drugom poluvremenu zaigrali kako znaju.

Prvo izjednačenje je usledilo na 3,5 minuta pre kraja (8:8), a odmah zatim usledilo je i prvo vođstvo Srbije (9:8).

Usledio je igrač više za Grke, ov priliku su iskoristili i izjednačili. Poslednji napad imala je Srbija, ali su sudije ostale neme na očigledan faul grčkog centra.

Interesantno da je Grčka u skoro svim napadima u posldenjoj četvrtini imala igrača više, a da su Srbiji poništena čak tri gola zbog navodnih faulova u napadu.

Srbija sledeći meč igra u sredu protiv selekcije Brazila, koja je na premijeri pobedila Australiju 8:7.