Podmlađena Srbija udavila Rumune!

> 21:54

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Rumuniju u Subotici sa 13:6, u trećem kolu Grupe D Kupa Evrope.

VAR će se gledati i u Srbiji!

Srpski vaterpolisti su tako ostvarili i treću pobedu na kvalifikacionom turniru za Svetsku ligu.

"Delfine" je predvodio Mandić sa tri gola, dok su po dva postigli Drašković, Lukić i Janković. Najefikasniji Rumun bio je George sa dva pogotka.

"Zadovoljan sam, mladi sastav pokazao je kvalitet. Idemo dalje slede nam još važniji mečevi. Pamtićemo Suboticu po zaista lepom događaju", rekao je igrač utakmice Mandić.

Pune tribine, odlična atmosfera je dočekala Srbe i Rumune. Naša selekcija je ostvarila cilj. I u podmlađenom sastavu je stigla do bodova i trenutno prvog mesta u grupi Kupa Evrope.

Počelo je stativom Mandića, promašenim zicerom Drašovića. Prvi se upisao Lukić, pa Mandić iz peterca za 2:0. Smanjili su gosti sa igračem više, da bi do kraja četvrtine Janković se upisao u strelce.

Drašović i Mandić su brzo pogodili mrežu u drugoj četvrtini. Rival je imao problema u napadu, teško dolazio do prilike za udarac. Na 6:1 povisio je sa igrače više Vučinić a posle greške dobrane i gola Saboa tačku na četvrtinu stavio je Lazić sa igračem više.

Nastavak utakmice je protekao po istoj matrici. Rumuni su skromnim akcijama dolazili do prilika za udarac. Treći deo u znaku lepog gola Drašovića, kontre Jankovića i pogodaka Velkića i Mandića.

Poslednjih osam minuta na golu je bio Dobožanov. Stojanović je realizovao peterac, Lukić iskoristio priliku za svoj drugi gol.

Čekao se kraj utakmice, Rumuni su mogli da budu zadovoljni činjenicom da su poslednjem delu najbolje prošli i na kraju izvukli kakav takav častan poraz.

"Od početka bio je naš ritam igre i rezultat je sve pokazao. Čestitam Rumunima na igri ali smo bili daleko bolji rival Prezadovoljan sam, ovaj tim je pokazao da ima perspektivu", rekao je Đorđe Vučinić

Reprezentacija Srbije će u sledećem kolu gostovati Hrvatskoj 12. marta u Sisku, gde će biti odlučeno ko će osvojiti grupu.

Zaslužena pobeda. Ispoštovali smo dogovor iz svlačionice, mislim da smo ispunili selektorove zahteve. Ovaj tim može dosta ali moramo sada da nastavimo još više da radimo", rekao je Nikola Lukić.

Kalinić o aktuelnim temama: "Imaju li treneri, navijači, novinari i igrači ideju kako da se poboljša situacija?"

Krstić se uključio u komentarisanje spornog detalja: "Bio je faul"

Druga nedelja: Derbi u Liverpulu, Barsa juri prednost u Lionu!