Vuk Rašović postao novi vaterpolista Juga

Srpski reprezentativac pojačao hrvatskog velikana za napad na Ligu šampiona

> 08:50

Prava vaterpolo transfer bomba ovih dana drma region. Hrvatski velikan, Jug, jači je za srpskog reprezentativca, Viktora Rašovića, koji će tako postati prvi Srbin koji će obući kapicu ovog kluba.

Sigurno je da će Rašović biti veliko pojačanje za Dubrovčane, koji u novoj sezoni imaju jasne ambicije, a to je napad na trofej prvaka Hrvatske, kao i napad na trofej prvaka Lige šampiona u vaterpolu. Rašović će tako postati prvi Srbin, nakon raspada Jugoslavije, koji će zaigrati za neki hrvatski vaterpolo klub.

Viktor Rašović je 2013. sa Crvenom zvezdom osvojio evropsku titulu u klupskoj konkurenciji i Superkup Evrope. Sa crveno-belima je po dva puta bio prvak Srbije i osvajač nacionalnog kupa, a u obe sezone igranja za Barselonetu osvojio je u Španiji duplu krunu, prvenstvo i kup. Debi za A reprezentaciju Srbije Viktor Rašović imao je zajedno sa bratom Strahinjom 27. marta 2013, kada je Srbija u Svetskoj ligi pobedila Španiju. Na nedavno završenom Svetskom prvenstvu u Budimpešti osvojio je sa Srbijom bronzanu medalju. Njegov brat Strahinja od ove sezone član je mađarskog Egera. Prvi put u karijeri braća će igrati odvojeno.