Na Evropskom prvenstvu u vaterpolu za igrače do 19 godina, koje se održava u Tbilisiju, naša juniorska reprezentacija je obezbedila medalju: u polufinalnom susretu odličnom igrom selekcija Srbija selektora Vladimira Vujasinovića je savladala Hrvatsku sa 10:5 (3:0 , 2:1, 2:1, 3:3)

DELFINI JUNIORI IGRAJU ZA ZLATO: Ponovo protiv Mađarske u finalu Evropskog prvenstva!

> 13:20

U finalu će Srbija igrati sa Mađarskom.

Od samog početka naši "delfini" su nametnuli ritam, pa je kvalitet došao do izražaja. Posle prve četvrtine je već bilo 3:0 usled golova Stojanovića i Subotića. To je, ispostavilo se, bilo nedostižna prednost za kvalitetnog protivnika. Na poluvremenu je bilo 5:1 posle pogotaka Jakšića i Subotića, a posle treće četvrtine 7:2, i golova koje su dali iznova Jakšić, pa Manojlović.

Do kraja meča mirnom igrom puleni saveznog trenera Vladimira Vujasinovića su čuvali prednost i rutinski priveli meč kraju. Tri gola u poslednjih osam minita su postigli Subotić, Stojanović i Gogov.