Crna Gora je ispustila iz ruku dobijenu utakmicu, nakon što je Srbija nadoknadila četiri gola minusa i velikim preokretom u poslednjoj četvrtini slavila rezultatom 10:9. Selektor i vaterpolisti Crne Gore rekli su da u finale ide srećniji tim

SELEKTOR CRNE GORE:Srbija je bila na kolenima, ali svaka im čast!

> 07:31

Kapiten Nikola Janović istakao je da je glavni razlog šokantnog poraza od Srbije to što su on i saigrači popustili u odbrani.

''Mislim da smo na kraju posustali u odbrani. Nismo do kraja verovali u pobedu i žao mi je zbog toga. Srbija je bila na kolenima, ali svaka im čast. Promenili su golmana i to im je izgleda bila dobitna kombinacija", kazao je Janović za B92 i dodao da je Srbija "jedna izuzetna ekipa".

Aleksandar Ivović je naglasio da on i saigrači moraju da pronađu motiv protiv Italijana i da će sve učiniti da navijače obraduju medaljom.

''Protiv Srbije desilo se ono čega smo se pribojavali. Rekli smo da će pobediti ekipa koja bude imala psihološku stabilnost tokom cele utakmice. Imali smo igru prvih 16 minuta, posle smo se u napadu mučili i to je na kraju presudilo. Realizacija igrača više bila je katastrofalna, osam šansi zaredom nismo iskoristili, to na kraju presudi u ovakvim utakmicama. Ali, to je sport. Biće teško vratiti se posle ovakvog poraza, ali u nedelju idemo na pobedu, znamo koliko svaka medalja znači", zaključio je Ivović.

Utakmica za 3. mesto na prvenstvu Evrope u Budimpešti između Crne Gore i Italije igra se u nedelju od 18.30 sati, a dva sata kasnije u borbi za titulu sastaju se Srbija i domaćin Mađarska.