Vaterpolisti Srbije pobedom nad Španijom obezbedili plasman u narednu fazu takmičenja

"DELFINI" POTOPILI ŠPANCE: Srbija u četvrtfinalu!

> 16:47

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se danas u četvrtfinale Evropskog prvensta u Mađarskoj, pošto je u poslednjem meču prve faze takmičenja pobedila Španiju sa 8:6 (2:2, 1:0, 1:1, 4:3).

Konačan plasman Srbije biće poznat posle večerašnjeg susreta Mađarske i Hrvatske.

Miloš Ćuk postigao je dva gola za Srbiju, a po jedan su dali Dušan Mandić, Duško Pijetlović, Milan Aleksić, Filip Filipović, Andrija Prlainović i Stefan Mitrović. Golman Gojko Pijetlović odigrao je još jednu sjajnu utakmicu na ovom šampionatu.

Najefikasniji u timu Španije bio je Albert Espanjol sa četiri gola.

"Delfini" posle ovog trijumfa imaju 10 bodova. Mađarska je obezbedila prvo mesto u Grupi B sa 12, dok Hrvatska ima 8.

Protivnik Srbije u četvrtfinalu biće poznat posle večerašnjeg susreta Grčke i Italije u Grupi A.

Srbija nije lako došla do trijumfa, a u bazenu se videlo da je meč odlučujući za obe ekipe, pošto je bilo mnogo nervoze na obe strane.

"Delfini" su bolje počeli i poveli sa 2:0 golovima Duška Pijetlovića i Filipa Filipovića. Tada je Miloš Ćuk skrivio peterac, koji je Španija iskoristila, da bi do kraja prve četvrtine izjednačila.

Druga četvrtina donela je primetnu nervozu, pa su oba tima na početku propuštala napade, Španija i sa igračem više, ali je Ćuk ipak uspeo da postigne gol i donese Srbiji minimalnu prenost na poluvremenu.

"Furija" je i drugo poluvreme počela sa loptom, ali je Madnić sjajnim golom doneo dva gola prednosti Srbiji, 4:2. "Delfini" su imali i igrača više, ali nisu uspeli da ga iskoriste, što je pošlo za rukom Španiji nešto kasnije, kada je smanjila prednost na 4:3 pred poslednjih osam minuta.

Srbija na početku četvrte četvrtine nije iskoristila igrača više, ali je Ćuk novim golom povisio prednost na 5:3, da bi Espanjol smanjio na 5:4.

Tada je Mitrović povisio na 6:4, da bi Aleksić iz kontranapada povisio na velikih 7:4. Španija je smanjila na 7:5, da bi Prlainović nešto više od minut i po pre kraja postavio nedostižnih 8:5.