U trećem kolu Grupe B Mađarska savladala Srbiju i približila se polufinalu

MAĐARI ZAUSTAVILI "DELFINE": Idemo težim putem!

> 08:59

Nošeni velikom podrškom sa prepunih tribina bazena "Alfred Hajoš" na Margit Sigetu, Mađarska je zasluženo savladala Srbiju i sada je korak bliže prvom mestu u grupi i dirketnom plasmanu u polufinale Evropskog prvenstva.

U prvoj četvrtini dominirale su odbrane i golmani Gojko Pijetlović i Atila Deker, kome je Bendek ukazao prednost u odnosu na Nađa.
Već posle šest i po minuta srpski centar Duško Pijetlović je imao dve lične greške, zbog dva obostrana isključenja (Deker i Varga). U osmom minutu Mađari su za tili čas poveli sa 2:0. Prvi gol postigao je Deneš Varga, a prednost je tri seknude pre prvog odmora, sa igračem više, duplirao Adam Deker.

Mrežu Mađara prvi je "načeo" Filip Filipović na početku druge deonice, iz peterca. Ipak, već u narednoj akciji Mađari su se vratili na "+2". Igralo se sve grublje i žešće, na ove strane. Rezultatski se igralo gol za gol. Dva puta za redom u strelce se upisao Stefan Mitorvić, ali je u međeuvremenu Deneš Varga, fenomenalnom solo akcijom savladao Gojka Pijetlovića. Slično kao u prvoj četvrtini Mađari su novo vođstvo od dva gola obezbedili u samoj završnici. Precizan je bio Madaraš.

U prvom napadu u drugom poluvremenu Srbija je smanjila na 4:5, strelac je bio Živko Gocić. Međutim, u naredna dva minuta bilo je "+3", preko Vamoša i Madaraša. Kao i prve dve, i treća deonica završena je golom u samoj završnici, ali ovaj put "delfini" su pogodili. Fantastično je šutira Filipović, za 5:7. Teško su padali golovi u četvrtvoj deonici, a pogodili su za Mađare Vamoš, 8:5, a za Srbiju Ćuk koji je smanjio na 8:6, 2.55 sekundi pre kraja. Kada je Deker na isteku 31. minuta zaustavio pokušaj Ćuka sa izgračem više, sve je bilo jasno. Golova više nije bilo.

Srbiju je ovaj poraz udaljio od direktong prolaza u polufinale. Ostaju mečevevi protiv Hrvatske i Španije. Srbija naredni meč igra u subotu sa Hrvatskom od 16 časova, dok Mađari od 20.30 igraju sa Nemcima.

Izvor: Sportski žurnal