Svitolina startovala pobedom u Singapuru

> 13:42

U prvom meču Završnog WTA turnira u Singapuru slavila je Elina Svitolina, koja je u dva seta savladala Petru Kvitovu.

Partizan pregovara sa Amerikancem!

Ukrajinka je neočekivano lako pobedila Čehinju i posle sat vremena i 30 minuta igre pobedila je rezultatom 6:3, 6:3.

Svitolina je zabeležila drugu pobedu protiv Kvitove u karijeri, nakon što je između dve pobede bila pobeđena sedam puta zaredom, osvojivši samo jedan set.

Obe teniserke su na meč došle u lošoj formi, Petra verovatno u goroj, i u prvom meču turnira nije viđeno previše kvalitetnih razmena.

Kvitova se mučila sa servisom tokom celog meča i u prvom setu je pretrpela čak tri brejka, da bi u drugom stabilizovala taj deo igre. Ipak, u toj deonici duela nije uspela da oduzme servis rivalki nijednom, koja joj je presudila brejkom u šestom gemu seta.

Svitolina je sada prva u Beloj grupi Završnog turnira, a u drugom meču dana sastaju se Karolina Voznijaki i Karolina Pliškova.

IZVOR: B92.NET