Nekadašnja najbolja teniserka sveta osvojila najveću titulu u poslednjih pet godina

KAO NEKAD: Venus Vilijams osvojila turnir u Kini!

> 14:06

Nekada prva igračica sveta, Amerikanka Venus Vilijams, pobednica je teniskog turnira u kineskom gradu Vuhanu. Vilijamsova je u finalnom susretu pobedila Garbine Muguruzu iz Španije koja je zbog povrede bila primorana da preda meč tokom drugog seta pri rezultati 6:3, 3:0 za Venus.

Turnir u Vuhanu igran je za nagradni fond od 2.5 miliona dolara, a ovo je najveća titula za Vilijamsovu u poslednjih pet godina, ukupno njena 47. u karijeri. Njena poslednja titula na takmičenjima u Premijer kategoriji bila je u februaru 2010. u Dubaiju.

"Čestitam Garbine što je uopšte uspela da zaigrav u finalu. Imala je težak meč u polufinalu. Nije lako igrati sa povredom, verujem da uopšte ne bih imala šanse da pobedim da je bila zdrava", poručila je pobednica koja je za trijumf osvojila 456.000 dolara.

UBEDLJIV I NA EGZIBICIJI: Novak pobedio Nadala (VIDEO)!
ČUVENI VRISAK: Novak proslavio sjajan potez na treningu (VIDEO)!