Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u treće kolo turnira u Čarlstonu, trijumfom nad Nemicom Tatjanom Marijom

Jankovićeva se plasirala u treće kolo!

> 23:02

Jankovićeva, koja je postavljena za šestog nosioca u Severnoj Karolini, do trijumfa je došla sa 6:3, 6:7 (6:8), 6:1, posle dva sata i 11 minuta igre.

Jelenu u narednom kolu očekuje susret sa boljom iz duela Crnogorke Danke Kovinić i Belinde Benčić iz Švajcarske.

Jankovićeva je u prvom kolu u Čarstonu bila slobodna, a u drugom je imala mnogo uspona i padova u igri. Posle sigurnog prvog seta, dozvolila je Nemici da se vrati u meč, pa je Marija brzo i lako povela sa 4:1. Ipak, usledilo je Jelenino buđenje, potom i izjednačenje, ali je njena rivalka bila koncentrisanija u taj-brejku.

Srpska teniserka je u trećem setu zaigrala mnogo bolje, što se videlo i po rezultatu. Brzo je stigla do dva brejka, imala je i prednost od 4:0, a Marija joj je tek tada prekinula niz. Do kraja meča, Jankovićeva je bila sigurna i došla je do zasluženog trijumfa.

Turnir u Čarlstonu igra se za nagradni fond od 731.000 dolara.