Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Moskvi

ALEKSANDRA NASTAVLJA: Krunićeva pobedila 36. teniserku!

> 18:32

Krunićeva, koja je za takmičenje u rodnom gradu dobila ’specijalnu pozivnicu’, savladala je 36. teniserku sveta Karolin Garsiju sa 6:4, 6:2 za 54 minuta igre.

Za plasman u četvrtfinale Krunićeva će se boriti sa Cvetanom Pironkovom iz Bugarske, koja je savladala Crnogorku Danku Kovinić sa 6:2, 6:2.

U prvom setu Krunićeva je ključni brejk napravila u devetom gemu, kada je došla do 30:40 i iskoristila šansu, da bi u sledećem gemu rutinski odservirala za vođstvo u setovima.

Garsija je uzela gem na startu drugog seta, ali je srpska teniserka vezala pet osvojenih gemova i ubrzo došla do pobede.

Sa Pironkovom, protivnicom u drugom kolu, Krunićeva se nikada nije sastajala. Bugarka je trenutno 43. na WTA listi, ove sezone osvojila je jedinu titulu u karijeri u Sidneju, a tokom karijere je najbolje rezultate beležila na Vimbldonu – polufinale 2010. i četvrtfinale godinu dana kasnije.

Turnir u Moskvi igra se za nagradni fond od 710.000 dolara.