Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je startovao na Vimbldonu, pošto je danas u prvom kolu pobedio Nemca Filipa Kolšrajbera sa 3:0, po setovima 6;4, 6:4, 6:4.

Đoković u drugom kolu Vimbldona!

> 16:32

Branilac titule na Vimbldonu će se u drugom kolu sastati sa boljim iz duela između Finca Jarka Nieminena i Lejtona Hjuita iz Australije.

Đoković je dobro otvorio meč, poveo je sa 2:0, ali je Kolšrajber vrlo brzo stigao do izjednačenja. U nastavku prvog seta vodila se velika borba, obojica tenisera su imala po nekoliko brejk prilika, ali brejka nije bilo sve do desetog gema.

Kolšrajber je u tom desetom gemu napravio duplu servis grešku i poklonio Đokoviću brejk, odnosno set loptu, što je najbolji teniser sveta iskoristio i poveo sa 1:0 posle 45 minuta igre.

Za razliku od prvog, u drugom setu nije bilo velikih uzbuđenja, jer su i Đoković i Kolšrajber bili sigurni na svoj servis. Međutim, srpski teniser je dočekao svoju šansu u desetom gemu i novim brejkom poveo sa 2:0.

Đoković je u četvrtom gemu trećeg seta oduzeo servis 33. igraču na ATP listi i poveo sa 3:1, ali je srpski teniser svojim greškama dozvolio Kolšrajberu da već u narednom gemu vrati brejk. Nakon toga, teniseri su bili sigurni na svoj servis, sve do desetog gema, koji je ponovo bio koban po Nemca.