Treće kolo kao naručeno za Srbe: Prošao i Krajinović!

> 22:18

Srpski teniseri nastavljaju sa odličnim rezultatima na Mastersu u Indijan Velsu.

Očekivano ili ne... Ode Bata!

Posle Novaka Đokovića, Lasla Đerea i Miomira Kecmanovića i Filip Krajinović je u trećem kolu. On je posle 84 minuta igre savladao 21. igrača sveta, Belgijanca Davida Gofana sa 6:3, 6:3.

Odličan je ovo rezultat za Filipa kojem će novi trijumf nad bivšim Top 10 igračem, doneti svakako mnogo samopouzdanja za nastavak sezone.

Krajinović je ostvario pobedu u momentima kada je tražio sebe po odlasku trenera Tomasa Johansona, a zanimljivo je da mu je ovo druga pobeda nad Gofanom i takođe je ostvarena u ovoj sezoni.

Prethodno je u februaru u Monpeljeu slavio protiv Belgijanca sa 6:4, 6:4. Sada je bio za nijansu ubedljiviji, izgubio je dva gema manje. Bez obzira što rezultat to možda ne govori, imao je Krajinović dosta posla u ovom susretu. Prvi set je počeo sa tri brejka, poveo je Filip sa 2:1, potom i 3:1, pa 4:2.

Potom je usledio finiš seta sa nova tri brejka, ponovo je jedan više napravio teniser iz Sombora, pa je taj set završio u svoju korist (6:3) posle 40 minuta igre. U drugom setu, Filip nije dozvolio sebi da ispusti gem na svoj servis, a načinio je dva brejka, u šestom i osmom gemu, posle čega je, istina morao na 5:3 da spašava dve brejk lopte, ali je zato iskoristio prvu meč loptu.

U šesnaestini finala, Krajinović će odmeriti snage sa Rusom Danilom Medvedevim koji je bio bolji od Amerikanca Mekenzija Mekdonalda, 7:5, 6:0.

Brajant poslao poruku Simonsu: "Ako me ne posluša, kajaće se posle karijere"