Đoković izgubio set i plasirao se u osminu finala!

> 11:10

Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Australijan opena pobedom nad Kanađaninom Denisom Šapovalovim, posle četiri odigrana seta.

Šampion pao u Morači - Budućnost nadvisila Real!

Novak je "slomio" otpor rivala i zasluženo slavio rezultatom 3-1, po setovima 6:3, 6:4, 4:6, 6:0.

Đoković je bio značajno bolji rival tokom maltene celog meča i jedini pad u igri sebi je dozvolio krajem trećeg seta, kada je Denis napravio veliki preokret i uneo u duel koliku-toliku neizvesnost.

Prema očekivanjima Novak je dobro zapčeo prvi međusobni okršaj sa Šapovalovim. Nije se štedeo i videla se velika želja da što pre završi sa mečom, pa je poveo sa 4:1 i imao servis. Šapovalov je pokazao, čak i u prvom setu koji je ubedljivo izgubio, zašto je jedan od najvećih teniskih talenata.

Vratio je jedan brejk, ali potom opet ispustio servis i Novak je sa duplim brejkom osvojio prvi set, te servirao prvi u drugom - što najviše i voli.

U drugom setu Kanađanin je pružio odličan otpor. Đoković nije uspevao da mu "pročita" servis i Denis je sigurno dobijao svoje gemove, koji nisu odlazili ni u đus. Ipak, u svom stilu Đoković je podigao nivo igre na 5:4 i uspeo da napravi brejk iskoristivši prvu i jedinu brejk priliku u tom setu.

U trećem delu igre sve je počelo identično kao u prethodnim setovima. Srpski teniser je napravio brejk, poveo sa 4:1, ali onda se sve "raspalo". Šapovalov je vezao čak pet gemova i, na opšte iznenađenje, preokrenuo set i produžio ovaj duel, kao i svoj opstanak na Australijan openu,.

Indisponirani Đoković je imao priliku da se vrati u set prilikom servisa Šapovalova, ali je Kanađanin ostao trezven i dobrim forhendom spasao brejk priliku, te rešio set u svoju korist, ali ispostaviće se samo iznervirao prvog tenisera sveta.

Kao što je to nekada bivalo, Novaka je nešto razljutilo i on nije hteo da gubi više vremena. Kao "brzi voz" je razbio Šapovalova u četvrtom setu i okončao njegovo takmičenje, pa taj deo igre rešio popularnim "krompirom", bez ijednog izgubljeno gema.

Srpski teniser sada ima dan odmora, pa će posle toga u osmini finala igrati protiv Rusa Danila Medvedeva.

Sanja Malagurski ponovo u crveno-belom dresu!

Pre dve godine bi se samo radovao susretu sa Novakom, sada veruje da može da pruži jak otpor!

"Ma daj...vi se šalite da Dončić ima više glasova od Karija, Hardena i Durenta?"