Nole ekspres pregazio Džumhura!

> 19:31

Najbolji teniser sveta Novak Đoković na fantastičan način je počeo takmičarsku sezonu – ubedljivom pobedom nad Damirom Džumhurom u Dohi.

Trinkijeri: "Očekujem dobru utakmicu, jako tešku za nas"

Đoković je na startu turnira u katarskom gradu deklasirao Džumhura rezultatom 6:1, 6:2.

Meč u kojem je Novak potvrdio da se na startu sezone nalazi u izuzetnoj formi (za vikend trijumfovao na egzibicionom turniru u Abu Dabiju) trajao je nešto manje od sat vremena, najviše zahvaljujući ekspresnom prvom setu od 23 minuta.

U njemu je Srbin dobio prva tri gema, Džumhur se upisao u sledećem, ali je usledila nova serija koja je značila i vođstvo od 1-0. Na startu drugog dela igre naš predstavnik je propustio četiri brejk prilike, ali se već u sledećem navratu ispravio i potom rutinski priveo meč kraju.

Ostvario je i drugi trijumf u poslednjih nekoliko nedelja protiv momka iz Sarajeva, koji je u četiri seta protiv Đokovića osvojio samo pet gemova. U sledećoj rundi Novaka očekuje duel sa Martonom Fučovičem iz Mađarske, pobednikom duela sa Marijušom Kopilom.

Turnir u Dohi igra se za nagradni fond od 1.313.215 dolara.