Rodžer loše startovao, Novak počinje danas

> 11:20

Federer je porazom startovao na završnom turniru u Londonu.

Ovakav gol se retko viđa (VIDEO)

Švajcarac je odigrao slab meč protiv Japanca, koji je slavio rezultatom 7:6 (4), 6:3. U prvom periodu igra je bila prilično izjednačena, ni Federer ni Nišikori nisu imali priliku za brejk, pa je pobednik odlučen u 13. gemu. U njemu je Nišikori bio dosta bolji i zasluženo je poveo sa 1-0.

Rodžera to nije omelo, napravio je brejk odmah na startu drugog seta, međutim odmah u narednom gemu je ispustio prednost. Nišikori je tu pokazao da Federeru neće biti nimalo lako. Japanac je uspeo još jednom da oduzme servis Švajcaracu i da drugi set reši u svoju korist sa 6:3.

U nedelju su odigrana dva meča grupe "Lejton Hjuit" i pobede su ostvarili Anderson i Nišikori. U ponedeljak su na programu dva duela grupe "Guga Kuerte" – Zverev i Čilić igraju od 15h, a Đoković i Izner od 21h.

Najbolji teniser na svetu se na završni turnir vraća tačno posle dve godine, kada je u finalu 2016. godine izgubio od Mareja. To je bio njegov prvi poraz u finalnom meču završnog Mastersa, prethodno je pet puta isti turnir osvajao (2008, 2012, 2013, 2014, 2015).

Primera: Šok u Kataloniji, Betis utišao Kamp nou!

FED KUP: Čehinje neprikosnovene, šesta titula u osam godina